• images
آمپلی فایر ، قیمت آمپلی فایر ، car amplifiers
ششش

آمپلی فایر ، قیمت آمپلی فایر ، car amplifiers

سیستم خودرو آمپلی فایر

برندهای ویژه

 
شاید برای شما هم زیاد پیش آمده باشد که نام آمپلی فایر را شنیده باشید .در میان جوانان و حتی افراد سن و سال دار محبوبیت بالایی دارد اما سوال پیش می آید که این آمپلی فایر چیست ؟ و چرا اینقدر محبوبیت دارد .باید به شما بگوییم کهآمپلی فایر خودرو CAR AMPLIFIERS  در اصل یک تقویت کننده صدامی باشد که هر موزیک و ترانه ای را که دوست دارید با صدای دلنشین گوش دهید .در بازای سیستم های خودرو که امروزه حسابی داغ است انواع آمپلی فایر وجود دارد که می توانیمبه معرفی آنها و تفاوت کاربرد هر یک بپردازیم فقط کافیست با ما همراه باشید .از انواع آمپلی فایر همچون آمپلی فایر مونو ،آمپلی فایر 2 کانال و 3 کانال و 4 کانال و 5 کانال به بالا ،آمپلی فایر بلوتوثی ،آمپلی فایر مینی و همچنین آمپلی فایر فابریکی اشاره کرد .برای خریداری انواع مختلفی از این آمپلی فایر ها نیاز است که سیستم پخش حرفه ای داشته باشید تا بتوانید به صدای دلخواه خود برسید.
 
هر کس می داند که شما نیاز به تقویت کننده در سیستم صوتی ماشین خود را اگر شما می خواهم thumping، پنجره گره زدن، تنه ارتعاشی باس، اما اضافه کردن تقویت کننده فراهم خواهد کرد خیلی بیشتر از شما انتظار می رود. با یک آمپلی فایر با کیفیت بالا کیفیت صدابه مراتب بهتر خواهد شد. و اگر بلندگوهای خود را ارتقا داده اید یا یک ساب ووفر جدید اضافه کرده اید، تقویت کننده جداگانه قدرت مورد نیاز برای استفاده بیشتر از آنها را فراهم می کند. این قدرت را فراهم می کند که تقویت کننده در داخل یک گیرنده نصب شده بر رویصفحه نمایش فقط نمی تواند تحویل دهد.تقویت کننده ها با توجه به طبقه بندی، تعداد کانال ها و قدرت امتیاز در وات طبقه بندی می شوند. کلاس تقویت کننده به طراحی مدار آن اشاره دارد. کلاس های کلاس A، کلاس B، کلاس A / B و کلاس D دارای تقویت کننده هایی هستندکه دو مورد آن معمولا در دستگاه های استریوی ماشین استفاده می شود. تقویت کننده کلاس A دارای طراحی ساده، بالاترین خطای بیش از دیگر کلاس های تقویت کننده و بهترین کیفیت صدا است. با این حال، آنها ناکارآمدی هستند زیرا جریان همیشه از طریق ترانزیستورخروجی خود جریان دارد.تقویت کننده های کلاس B کارآیی بیشتری دارند، زیرا ترانزیستورهای خروجی تنها زمانی که یک سیگنال صوتیوجود دارد، جریان را منتقل می کنند، اما تحرک زیادی ایجاد می کنند. تقویت کننده های کلاس A / B ترکیبی از تقویت کننده های کلاسA و کلاس B هستند، در حالی که مقدار کمی از جریان در تمام زمان ها جریان دارد، حتی زمانی که هیچ سیگنال صوتی وجود ندارد که باعث می شود کارایی بیشتر با تقریبا بدون اعوجاج انجام شود. تقویت کننده های کلاس A / B یکی از رایج ترین انواع تقویت کننده قدرتصدا هستند. ترانزیستورها در تقویت کننده کلاس D روشن و خاموش می شوند. تقویت کننده های کلاس D از کلاس A / B کارآیی بیشتری دارند اما باعث تحریف بیشتر می شوند. با این حال، این اعوجاج را می توان با فیلتر حذف کرد.
 
 
قبل از انتخاب آمپلی فایر برای سیستم صوتی شما باید تصمیم بگیرید که چطور قصد استفاده از آن را دارید و چندین کانال آن باید داشته باشید. معمولا تعداد کانالها باید با تعداد بلندگوها در سیستم شما منطبق باشد. همانطور که از نام آن میبینیم، تقویت کننده mono براییک بلندگو، معمولا ساب ووفر طراحی شده است، با این حال دو سوبووفر میتواند به تقویت کننده مونو متصل شود. تقویت کننده های 2 کاناله برای دو سیستم بلندگو، 4 کانال برای 4 سیستم بلندگو و تقویت کننده های 5 کاناله برای 4 بلندگو و یک ساب ووفر است. برخی ازتقویت کننده ها می توانند "پل" باشند، به این معنی که 2 کانال را می توان برای یکقدرت بیشتر ترکیب کرد. یک آمپر 4 کاناله می تواند دو بلندگو را خاموش کند و سپس کانال های باقی مانده را متوقف کند تا یک ساب ووفر را به قدرت برساند.امتیاز قدرت تقویت کننده بایدبا RMS بلندگوی خود و یا امتیاز قدرت مداوم هماهنگ باشد. اگر این امتیاز در محدوده داده می شود، با شماره بالاتر بروید. این به ویژه برای گرفتن حداکثر عملکرد از بلندگوهای پس از فروش مهم است. برای بهترین کیفیت صدا، تقویت کننده باید حداقل 75٪ از رسیورRMS را در اختیار شما قرار دهد و بلندگو متوسط ​​می تواند بدون هیچ گونه مشکلی تا 150٪ از این امتیاز را اداره کند. همیشه بهتر است که سخنرانان را غافلگیر سازید، نه تحت قدرت آنها. اعوجاج ناشی از آنکه شما بیشتر از یک آمپر کم قدرت را استفاده می کنید بیشتراحتمال دارد به یک بلندگو آسیب برساند از قدرت بیش از حد. اگر یک سیستم را از ابتدا ساختید، یک ماشین کوچک به اندازه یک وسیله بزرگتر نیازی به برق ندارد.
 
 
علاوه بر موارد ذکر شده، ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که معمولا در لیست تقویت کننده مشاهده می کنید، مانند فیلتر و تقویت باس. فیلترهای عبور بالا و پایین وجود دارد. یک فیلتر با فرکانس بالا فرکانس های پایین را حذف می کند، بنابراین تقویت کننده تنها افزایش فرکانسهای بالا فرستاده شده به بلندگو های کوچک برای یادداشت های بالا، در حالی که فیلتر کم پاس فرکانس های بالا را می گیرد، مانند زمانی که یک ساب ووفر به اشتراک گذاشته می شود. فیلترهای متغیر به شما اجازه می دهد فرکانس فیلتر را انتخاب کنید. کنترل باس متغیر با قدرتبالا به شما امکان افزایش سطح باس را می دهد تا کیفیت صدای شما را تنظیم کند. هر تقویت کننده ای که نیاز دارید، در وب سایت ما مطمئنا محصول مناسب برای سیستم صوتی خود را پیدا خواهید کرد.

svg