• images
قطعات ترمز ، لوازم ترمز ، قیمت قطعات ترمز ، brake parts

قطعات ترمز ، لوازم ترمز ، قیمت قطعات ترمز ، brake parts

auto parts قطعات ترمز

انتخاب خودرو

قطعات ترمز تویوتا

قطعات ترمز لکسوس

قطعات ترمز بنز

قطعات ترمز بی ام و

قطعات ترمز پورشه

قطعات ترمز هیوندای

قطعات ترمز کیا

قطعات ترمز هوندا

قطعات ترمز نیسان

قطعات ترمز مزدا

قطعات ترمز ولوو

قطعات ترمز آلفارومئو

قطعات ترمز پژو

قطعات ترمز سیتروئن

قطعات ترمز آئودی

قطعات ترمز مازراتی

قطعات ترمز رنو

قطعات ترمز میتسوبیشی

قطعات ترمز سوزوکی

قطعات ترمز فولکس

قطعات ترمز لامبورگینی

قطعات ترمز مک لارن

قطعات ترمز مینی

قطعات ترمز لوتوس

قطعات ترمز جگوار

قطعات ترمز جیپ

قطعات ترمز سوبارو

قطعات ترمز دی اس

قطعات ترمز لیفان

قطعات ترمز جک

قطعات ترمز ام وی ام

قطعات ترمز چری

قطعات ترمز سانگ یانگ

قطعات ترمز ام جی

قطعات ترمز گریت وال

قطعات ترمز بسترن

قطعات ترمز چانگان

قطعات ترمز بی وای دی

قطعات ترمز هایما

قطعات ترمز دانگ فنگ

قطعات ترمز بایک

قطعات ترمز بیسو

قطعات ترمز برلیانس

قطعات ترمز جیلی

قطعات ترمز بورگوارد

قطعات ترمز لندویند

قطعات ترمز زوتی

قطعات ترمز دامای

قطعات ترمز کوپا

سیستم هیدرولیکی ترمز شامل سیلندر اصلی، کالیپر و قطعات چرخ brake parts است و خطوط متصل به سیلندر اصلی که نیروی مکانیکی را به وجود می آورد و با استفاده از پیستون و مهر و موم و  با یک مخزن مایع پلاستیکی که در بالای آن قرار دارد، که باعث ایجاد ترمز می شود.لوازم یدکی خودرو قطعات ترمز | لوازم ترمز | قیمت قطعات ترمز | brake parts | لوازم ترمز | قیمت قطعات ترمز | لوازم ترمز | قیمت قطعات ترمز | brake parts | brake parts و  قطعات ترمز | لوازم ترمز | قیمت قطعات ترمز | brake partsدارای سیلندر چرخ با دو پیستون هستند که کفش را در داخل درام های ترمز قرار می دهند.از آنجا که سیستم ترمز، شما می توانید وسیله نقلیه خود را کند و آن را به یک توقف کامل در یک روش امن، کنترل شده و قابل پیش بینی برساند . در این سیستم، اصطکاک ایجاد شده با فشار دادن پد ایستا و کفش در برابر روتورها و درام ها که با چرخ ها چرخش می کند، انرژی جنبشی وسیله نقلیه را به گرما تبدیل می کند. سیال در یک سیستم هیدرولیک، نیرویی را که توسط پای خود را روی پدال ترمز اعمال می کند، برای اعمال پد و کفش در برابر روتور ها و درام ها، اعمال می کند.

اکثر وسایل نقلیه امروز دارای ترمزهای دیسکی چهار چرخ و پد های موجود در فرمولاسیون غیر آستیویت آلی (NAO)، نیمه فلزی و سرامیک هستند. پد های NAO از مواد آلی مانند شیشه و لاستیک ساخته شده اند. آنها نرمتر هستند، عموما سریع تر می شوند و گرد و غبار ترمز ایجاد می کنند. پد های نیمه فلزی دارای مقدار زیادی از الیاف فلزی مانند فولاد هستند. آنها با دوام و مناسب برای کاربردهای درجه حرارت بالا هستند، اما در روتورها سخت است و می تواند پر سر و صدا باشد. ترکیبات سرامیکی دارای الیاف سرامیکی و الیاف فلزی نرم تر مانند مس هستند. آنها ترمز عالی، سر و صدای کم و گرد و غبار و روتور کمتری ارائه می دهند.مهم نیست که نوع پد استفاده شود، در نهایت روتورهای ترمز از بین می روند و باید جایگزین شوند. همانطور که روتورها می پوشند، آن ها ضعیف تر می شوند و اگر مجاز به پوشیدن زیر حداقل ضخامت آنها باشند، دیگر نمی توانند حرارت را به درستی از بین ببرند و می توانند تبدیل به پیچیدگی یا حتی ترک خورده شوند. روتور همچنین می تواند در صورت لنت ها به نقطه ای که میخ ها را می پوشاند یا ورق پشتی، سطح روتور را خرد می کند، تبدیل شود. متالورژی و طراحی روتور ترمز می تواند بر اساس کاربرد متفاوت باشد. روتورهای چدنی می توانند یک قطعه یا بخش مرکزی مهر شده باشند. بعضی از روتورهای جایگزین برای حفر آب و گرما استفاده می شوند.


نشت در سیستم هیدرولیک می تواند یک پدال کم و کاهش ترمز ایجاد کند. سیلندر اصلی می تواند نشت کند، بلکه در داخل نیز شکست می خورد. کالیپر های خراب شده و سیلندر چرخ معمولا توسط نشت ها نشان داده می شود، اما کلاپر ها همچنین می توانند باعث ایجاد کشیدن و تکان دادن ترمز شوند. هر بار که سیستم ترمز وسیله نقلیه سرویس می شود، کل سیستم هیدرولیکی باید بررسی شود. در نهایت، خطوط ترمز خراب شده می توانند سوراخ شوند و نشت کنند، و شلنگ های ترمز می توانند از گرما، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و عناصر خراب شوند. از پد تغییر به تعمیرات جدی تر، ما باید قطعات برای حفظ سیستم ترمز خود را در شکل بالا.


علاوه بر سیستم ترمز پایه، سیستم ترمز مکانیکی مکانیکی است که ترمزهای عقب را مستقل از سیستم هیدرولیکی اعمال می کند تا خودرو در هنگام پارک نگهداری شود. کابل هایی که توسط یک پدال یا اهرم دستی عمل می کنند، کفش های عقب یا پدال یا کفش های داخلی را درون روتور عقب قرار می دهند. بسیاری از وسایل نقلیه یک سیستم ترمز پارکینگ الکترونیکی دارند. امروزه اکثر وسایل نقلیه نیز یک سیستم ترمز ضد قفل (ABS) دارند که فشار مایع را به چرخ ها تنظیم می کند تا از لغزش و از دست دادن کنترل جلوگیری شود. این سیستم شامل یک ماژول کنترل، مدولاتور هیدرولیکی، سنسورهای سرعت چرخ و حلقه های دندانه دار می باشد. 

برندهای ویژه

مارا دنبال کنید

svg